מדריך למשתמש - Frontask CRM

עדיין לא לקוחות?

יבוא רשימת מוצרים מקובץ אקסל חיצוני


חדש במערכת Frontask CRM המתקדמת , אפשר לייבוא רשימת המוצרים שלכם מקובץ אקסל אל תוך המערכת לשימוש בעבור הכנת הצעות מחיר, חשבוניות עסקה ועוד.

תחת תפריט ניהול המערכת> ייבוא> נבחר באפשרות רשימת מוצרים. המערכת תבקש מאיתנו לאתר עבורה (באמצעות כפתור הבחירה) ולטעון את הקובץ אותו אנו רוצים לטעון באמצעות לחיצה על כפתור "טעינת קובץ".

שימו לב מערכת הייבוא מקבל קבצים בסיומת XLS בלבד.


הפניה למסך יבוא רשימת מוצרים

דרישות הקדם עבור קובץ האקסל הנדרש לייבוא

1. קובץ בפורמט .xls (אקסל 97-2003)
. במידה וקיים אצלכם קובץ בפורמט אחר (למשל .xlsx), ניתן לבצע "שמירה בשם" עבור הקובץ, לפני ביצוע היבוא, ולשמור בפורמט הנדרש.

2. מבנה טבלאי מסודר, כאשר כל אחד מהנתונים מופיע בעמודה משל עצמו.
כדי שהנתונים במערכת יוכלו להיות מסודרים וברורים ככל האפשר, יש לוודא הפרדה בין העמודות השונות המכילות את הנתונים בקובץ האקסל. כל עמודה היא בפני עצמה , ומכילה תוכן רלוונטי לשורה.

יש לדאוג שהשורה הראשונה של הקובץ תכיל כותרת המתארת את תוכן העמודות שתחתיה כלומר: כותרת לעמודה שם המוצר ותחתיה יהיו שמות המוצרים ה / הפריטים , עמודת סכום תכיל את הסכום הנדרש לתשלום וכן הלאה.

3. תקינות של נתונים כמו מחירים , ותאריכים.

4. גודל הקובץ: עד 25M

דוגמא מקובץ אקסל

בשלב השני המערכת תשאל אתכם איזה מהגיליונות הקיימים בקובץ ברצונכם לטעון ולבצע ייבוא, עליכם לבחור בגיליון המתאים וללחוץ על הכפתור הצג שדות.

בשלב השלישי הנכם נדרשים למפות את השדות לפי המוצג אחד לאחד.
שימו לב בכדי שיתאפשר המיפוי בצורה קלה ונוחה עליכם להקפיד ששורת הכותרת בקובץ האקסל שלכם (כלומר השורה הראשונה) תהיה כזו שתרשום את תוכן השדות שתחתיה בעבור כל עמודה.

מיפוי שדות

השדות הניתנים למיפוי הם:
  1. מזהה חיצוני – אפשרות להגדיר מספר מקט או קוד הברקוד שיש לכם בעבור המוצר

  2. שם פריט – שם הפריט, כפי שיופיע ברשימת המוצרים ובהצעות המחיר. זהו שדה החובה היחיד בעת יבוא המוצרים, באם אין שם מוצר, המערכת לא תזין את כל פרטי השורה.

  3. מחיר – מחיר, מחיר ברירת המחדל בעבור המוצר. את המחיר ניתן כמובן לערוך בעת שאנו מכינים הצעת מחיר לאחר שבחרנו את הפריט, אם נרצה. אם אין מחיר בקובץ האקסל, המחיר שיוזן עבור המוצר הוא אפס.

  4. קטיגוריה – הגדרת הקטיגוריה אליה שייך המוצר. באם לא קימת כבר קטיגוריה זהה במערכת המערכת תפתח מערכת ותשייך את המוצר אל הקטיגוריה הזו. כמובן שבעתיד ניתן יהיה לצרף מוצרים נוספים לקטגוריה זו.

  5. תיאור – תיאור ופירוט של המוצר כפי שיופיע ברשימת המוצרים בעבור הצעת מחיר. כמובן שאת התיאור ניתן לערוך בעת הכנת הצעת מחיר עצמה.

בעבור כל אחד מהשדות המערכת תקח את הנתונים שהזנת בקובץ האקסל.

שתי אפשרויות מתקדמות עומדות לרשותכם בעת ייבוא מוצרים:

  1. זהה מוצרים קיימים על פי מזהה חיצוני – כלומר בעת סימון אפשרות זו המערכת תאפשר לך למנוע הזנת מוצרים כפולים על פי המזהה החיצוני שאתה טוען למוצרים (כאמור מקט או ברקוד או סימון כלשהו אחר)
  2. זהה מוצרים קיימים על פי שם – כלומר בעת סימון אפשרות זו המערכת תאפשר לך למנוע הזנת מוצרים כפולים על פי שמם. אם קיים כבר מוצר עם שם זהה במערכת המערכת לא תפתח מוצר חדש.

לחיצה על כפתור "בצע ייבוא" תטען את הנתונים המקובץ למערכת.